7043 AGATE DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-51-N-68

$444 090
Assessed Value
$444 090
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerRobert & Susan Sander Revocabl
Mailing Address7043 Agate DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area4 284 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$394 090
Just (Market) Value$444 090
Assessed Value$444 090
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $100 11
1 de septiembre de 2024 $584 300 01